Proč já ?

Proč já ?

O mně

Vybíráte si pomoc při vašich obtížích a měli byste vědět od koho takovou pomoc hledáte, proto jsem nově přidal sekci Síně slávy (chci vidět recenze – tady), kde jsou recenze klientů, kteří se mnou začali v rámci konzultací spolupracovat.

To, že mám od mala zálibu ve sportu a že má druhá, možná třetí knížka hned po povídání O pejskovi a kočičce a tu další kterou si už nepamatuji , byla kniha o mocném hořčíku, to napovídá, že se v oboru nějaký pátek pohybuji 🙂 I když jsem sportoval, tak jsem nebyl zrovna ukázkou extra zdravého chlapce – každý rok několikrát nemocen – zápaly plic, různé formy laryngitid, angíny, bronchitidy, meningitida, příklopka hrtanová, pozdější před diabetický stav a bezpočet běžných onemocnění z podstaty klasické české stravy, a tím i velmi slabé imunity. Protože dnes už dobře víme, že někdo si může klasickou stravu dovolit bez jakýchkoliv problémů a někdo šíleně přibírá, ozývají se autoimunitní onemocnění, intolerance, celkový zánět, střevní onemocnění, špatný psychický stav a mnoho dalšího, co je u doktora klasifikováno, “jen“ jako ta či ona forma hypochondrie… A hlavně dnešní medicína, která je úžasná v akutních případech, ale bohužel většinou neřeší to hlavní, a to je kořen vzniklých obtíží.
Vzhledem k mé tělesné stavbě lékaři jen nevěřícně kroutili hlavou při pohledu do zdravotní karty. Postupem času jsem se z těchto stavů, jak se říká, pomalu vylízal, ale stále jsem měl až do cca 24 let hooodně daleko do zdravého a energetického jedince, kterým jsem teď.

Rozhodnutí vzít svůj osud i zdraví do svých rukou, a to pořádně, bylo tím nejlepším krokem, který jsem za svůj život udělal (teda hned po veselce s manželkou Monikou a založení rodiny, kdy jsem momentálně otcem tří úžasných dětí). Nastalo období studií… ale to problém neřeší… Po absolvování Kilroy´s college, se zaměřením na výživové poradenství a specializaci na pohybové ústrojí – FETAC 6 (sport a výživa), jsem založil se svou životní partnerkou Monikou nutriční poradnu a multiúčelové Slimline Studio, abych mohl svůj koníček a vášeň pro pomoc se zdravím a správnou a individuální formou hubnutí uplatnit naplno. Řeknu vám, nic lehkého to nebylo, v cizí zemi, téměř bez znalosti angličtiny, ale s obrovským odhodláním, jsme se z nuly dostali na pozici úspěšně fungujícího studia. Bohužel konvenční přístup můj problém s energií, pozitivním přístupem k životu nějak zásadně neovlivnil a upřímně fitness přístup, který určitě někomu vyhovuje, mě pomalu, ale jistě vtahoval do úplně jiné dimenze starostí. Jakých? Možná to znáte – rozhozené trávení, volání o pomoc v podobě kožních projevů, podrážděnost, náladovost, neustálý hlad střídá nechutenství a pomalu utuchající entuziazmus jít si zacvičit – hledám výmluvy, nechce se mi a pomalu na sobě objevuji tendence problémy neřešit a raději vyložit nohy na stůl a otevřít si pivo……
Čtěte níže…

Kde mě najdete:

Petr Stefko
Petr Stefko

Vše diametrálním způsobem mění zpráva od mé ženy: Budeš otcem. Vzpomínám si cestu na kole do našeho studia, kde se očekává od toho, co ho vede, zdraví, motivace ostatních, a hlavně vždy nezdolná pozitivita. Někde v půli cesty si uvědomuji, že energie z vloček a proteinového nápoje mi dochází a den ještě pořádně nezačal, říkám si, to zase bude den, ale to zvládnu, vždyť bude za chvíli víkend… Konečně se vracím psychicky i fyzicky vyždímán z práce (splněno: zákazníci jsou spokojeni a motivováni odcházejí domů). Při cestě zpět mi neustále šrotuje mozkovna (asi kombinace kolo a zpráva o potomku na cestě ) tiše hloubám: TAKTO to přece nemůže fungovat dál, jak mám být dobrým otcem, partnerem a člověkem na kterého spoléhá spousta lidí ze Slimline Studia i rodina, a zároveň nebýt jen tuctovým osobním trenérem a výživářem, co se dál nevzdělává a spoléhá, že to, co mu řekli ve škole, je svatý grál a další směry jsou jen skupiny šarlatánů a alternativců… Nechci do sebe cpát 6-7 za den jídlo, počítat si kalorie a být otrokem jídla místo toho, abych se na něj těšil a bylo mi jak pochoutkou, tak funkční směsí, kterou mé tělo pro své fungování žádá.

Naštěstí motivace je velká a hlad po nových informacích, jak začít u sebe a pomoci tak ostatním, je dechberoucí. Věděl jsem, že musím vyřešit sebe, být na nějakou dobu sobec, abych získal to, čemu se říká optimální rovnováha a život, jaký jsem si vždy představoval. K tomu potřebujete energii. Když máte energii, máte na rozdávání A tady začala ta reálná, viditelná, progresivní a tolik uspokojující odměna ve výsledcích jak na sobě, tak s klienty a samozřejmě u rodiny. Doba prozření je tady…

Četba stovky studií a hned po prvních výsledcích i neutuchající hlad po informacích. Vše individuálně aplikováno jak na sebe, tak i klienty a rodinu s úžasnými výsledky. Konečně mám období energie a energie navíc, zakládám mimo studio i Youtube kanál Change Health Fit – Změna Zdraví Kondice. Natáčím videa – učím se natáčet, stříhat, mluvit (stále v procesu ), občas napíšu článeček, aktivně se zapojuji jako otec rodiny, konzultant, ale tou dobou už máme i naši skupinu na FB – Low Carb pro všechny – Petr Štefko, vytvořeno pár projektů, které už najdete na této stránce.

Pevně věřím a jsem přesvědčen, že jídlo, cvičení, spánek a vztahy jsou těmi nejdůležitějšími pilíři života. Plně si uvědomuji, že jsou hlavní součástí zdravého životního stylu, kde nacházíme rovnováhu opravdu na všech frontách, ať už je se jedná o psychickou, fyzickou stránku, tak i naše bytí na tomto světě. Vím, že pokud dáme organismu příležitost a ideální podmínky, nastane samoléčivý a samoregulační proces, kdy tělo naprosto ví, co má dělat. Počínaje spánkem, cirkadiánním rytmem, optimálním stravováním vzhledem k věku, cílům a momentálnímu zdravotnímu stavu rozjíždí ten správný hormonální koktejl, a ten pak vytváří to správné prostředí pro expresi genů a nedává šanci těm, které náš pobyt na zemi zkracuji, nebo minimálně nás omezují žít energetický a spokojený život…

Miluji cvičení všeho druhu, převážně však posilování (rezistentní cviky jsou naprosto vítány v každém věku), HIIT (vysoko intervalový trénink) a basketbal. Osobnímu poradenství se věnuji téměř 12 let. Mám zkušenosti se stovkami klientů z celého světa (zejména díky životě a práci v Irsku) a opět rovnováha teorie a bohaté praxe. Řeším problémy různých aspektů zdraví a přesně toto je důvod, proč se můžete na kontakt se mnou spolehnout a snad i těšit.

K tomu, abychom zjistili, zda si takzvaně sedneme, jsem nově zřídil 15timinutou před-konzultační poradnu ZDARMA, kde si můžeme ve zkratce popsat, jak bych váš případ řešil, co očekávat ode mne, co očekávám od vás. Pakliže si vzájemně sedneme a přirozeně vše zarezonuje, pustíme se do toho. Zhotovuji jídelníčky na základě vašich osobních cílů s přihlédnutím na všechny faktory, nutné k sestavení takového jídelníčku, ale pozor, nikdy vám nenapíšu jídelníček, jaký dostane dalších 100 lidí jen s malou úpravou. Je nad slunce jasné, že každému může vyhovovat něco jiného v době léčby a něco jiného ve stabilizační fázi, tak abychom se nedostali opět na bod 0.

Stejně tak ode mě nedostanete jídelák, jak máte jíst v pondělí a co ve středu, protože vás tím nikdy nenaučím, jak si jídlo připravíte sami podle vašich cílů, které se v průběhu života mění, a to nemluvím o speciálních potřebách vás – žen, které jsou na to, co a kdy jíst, obzvláště citlivé. (Příručka pro ženy, aneb záchrana žen) To nás opět vrací k hormonům a ty já osobně miluji, a ještě raději je mám v optimálních hladinách Aneb hormony hraji PRIM.

Řeším optimální hubnutí a pohyb se speciálním zaměřením (silový trénink, flexibilita, mobilita apod) a neposledně stravu jako úžasnou souhru chutí, ale i jako medicínu. Jste pokročile adaptovaní na tuk? Věřte, že existuje prostor ke zlepšení, který přímo souvisí s metabolickou flexibilitou. Neměli byste se dostat do pasti jednoho druhu stravování po příliš dlouhou dobu a snažit se rozumně využívat všechny opravdové potraviny ve správných kombinacích a čase. Stabilní energie a nálada, redukce zánětlivých procesů, mitochondrie jako hlavní nástroj ideálního zdraví a mnohem více.

A co více? To si řekneme už osobně Věřím, že jsem byl schopen v těmito řádky alespoň částečně nastínit, že jsme si hodně podobní a vím, co znamená udělat ten KROK dopředu k lepším zítřkům…. Těším se na slyšenou!

Oficiálně mě můžete dohledat jako registrovaného člena nutričního poradenství tady nebo i tady

2011 – nyní

Slimline Studio (Dublin, Ireland)
majitel, nutriční poradce. osobní tréner, odborník na LCHF/Keto

2012

Kilroy´s College (Dublin, Ireland)
Fitness, Health and Nutrition

2012

Private Nutrition Consultations

2014

FETAC, level 6 (Dublin, Ireland)
Sports Nutrition

2019

The Health Sciences Academy

2020

Nutrition Network
akreditovaná vzdělávací platforma pro lékaře napříč všemi obory, pokrývající nejnovější a nejaktuálnější vědu a výzkum LCHF(nízkosacharidové stravování)

Petr Stefko
Nákupní košík